Szukaj:
 
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Strona główna Aktualności Historia Kultura Sport Śmigielska Kolej Wąskotorowa Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
 
 
 
Informator
Komunikaty Rady
 
Kalendarz impez
 
Linki
 
Informacje praktyczne
 
 
Miasto i Gmina
Burmistrz o mieście
 
Położenie
 
Plan miasta
 
Plan gminy
 
Przewodnik po Gminie Śmigiel
 
 
Urząd Miejski
Władze
 
Rada Miejska
 
Jednostki organizacyjne
 
Jednostki pomocnicze
 
Kontakt
 
 
Galerie wiatraków
 
Zobacz galerie
 
Galeria Śmigla
 
Pokaż wszystkie zdjęcia
 
 
 
Wydarzenia w Zespole Szkół w Starym Bojanowie

Złote Pióro
21 kwietnia br. odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. O zaszczytny laur Mistrza ubiegało się 54 uczniów z 4 szkół kościańskich oraz szkół z powiatu. II miejsce, czyli SREBRNE PIÓRO w kategorii klas III otrzymała Joanna Spławska, uczennica kl.IIIb, a wyróżnienie w kategorii klas II - Mateusz Furmaniak.

Spotkanie z Japonią
W kwietniu gościem Zespołu Szkół w Starym Bojanowie była Elżbieta Nowakowska, która przybliżyła uczniom zwyczaje, tradycję i kulturę Japonii. Odwiedziła ten kraj kilkakrotnie, dlatego dysponowała wieloma pamiątkami, które zaprezentowała i omówiła. Spotkanie budziło duże zainteresowanie zarówno wśród przedszkolaków jak i starszych uczniów. Dopełnieniem spotkania były warsztaty sushi, na których można było skosztować tę potrawę i poznać tajniki jej przygotowania.

Warto mieć marzenia - spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
30 kwietnia br. uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bojanowie mieli okazję spotkać się z pisarzem, a jednocześnie podróżnikiem i animatorem życia kulturalnego – panem Łukaszem Wierzbickim autorem „Afryki Kazika” czy „Dziadka i niedźwiadka”.
Opowiadał on o bohaterach swoich książek z takim entuzjazmem, że zaraził swoją pasją wszystkich uczniów. Ich zachwyt był niekłamany i wyrażał się spontanicznymi brawami i pytaniami, na które gość bardzo chętnie i szczegółowo odpowiadał.
Niesamowita była dla dzieci historia niedźwiadka Wojtka i przygody Kazika podróżującego po Afryce rowerem. To one były kanwą spotkania z młodymi czytelnikami. Opowiadając te historie, pan Wierzbicki pokazał, jak ważne w życiu są przyjaźń i… marzenia, które – jeśli bardzo się pragnie – można zrealizować.
Niezwykle żywe spotkanie z gościem szkoły zaowocowało ogromnym zainteresowaniem jego książkami i… kolejkami po lekturę w bibliotece szkolnej.
Zainteresowani uczniowie mogli otrzymać autograf lub zakupić książkę z dedykacją od autora.
Spotkanie było także okazją do zorganizowania konkursu plastycznego „Ilustracje do książek Łukasza Wierzbickiego”. W jego rozstrzygnięciu pomógł plastyk, p.Dominik Samol – który był przewodniczącym jury. Nagrodą za pierwsze miejsce była książka Łukasza Wierzbickiego z dedykacją dla zwycięzcy.
Pomysłodawcami i organizatorkami spotkania były Ilona Wieczorkowska i Katarzyna Matczak.

Magiczny świat Tolkiena
Weronika Piotrowska, uczennica klasy IB gimnazjum zajęła III miejsce w I Powiatowym Konkursie Czytelniczym pt. "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa - Magiczny świat Tolkiena".
Należało odpowiedzieć na 35 pytań sprawdzających znajomość treści wyznaczonych dzieł Tolkiena. Uczennica Zespołu Szkół w Starym Bojanowie poradziła sobie rewelacyjnie. Weronika wraz z polonistką zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród, które ufundował i wręczył Burmistrz Kościana Michał Jurga.

Teksty + fot. Zespół Szkół w Starym Bojanowie2015-05-07  powrót
 
 
Oświata
Szkoły samorządowe w gminie
 
Szkoły ponadgimnazjalne
 
Szkolne schronisko młodzieżowe
 
 
Inwestycje gminne
Planowane
 
Realizowane
 
Jednostka Realizująca Projekt
 
 
 
Gospodarka
Informacje ogólne
 
Baza firm
 
Oferta inwestycyjna
 
 
Turystyka
Agroturystyka
 
Zabytki
 
Baza noclegowa
 
Szlaki turystyczne
 
Portal turystyczny smigiel.travel
 
 
 wybierz pieska do adopcji
 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Urząd Miejski Śmigla
 wejście
 

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych
 wejście
 
Portal Funduszy Europejskich
   wejście
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu
 wejście
 
 
Informator Przedsiębiorcy
   wejście
 
Schronisko dla zwierząt
Przygarnij psa.
Międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt.
   wejście
 
Pobierz przewodnik PDF
Przewodnik po budżecie gminy Śmigiel za 2012 rok
 pobierz
 
Pogoda
 
Subskrypcja
E-mail:
 
 
 
 
 
Urząd Miejski Śmigla, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, tel. (0 65) 518-00-03, fax (0 65) 518-98-23, napisz do nas projektowanie stron www MKPOL.pl
 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.