Szukaj:
 
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Strona główna Aktualności Historia Kultura Sport Śmigielska Kolej Wąskotorowa Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
 
 
 
Informator
Komunikaty Rady
 
Kalendarz impez
 
Linki
 
Informacje praktyczne
 
 
Miasto i Gmina
Burmistrz o mieście
 
Położenie
 
Plan miasta
 
Plan gminy
 
Przewodnik po Gminie Śmigiel
 
 
Urząd Miejski
Władze
 
Rada Miejska
 
Jednostki organizacyjne
 
Jednostki pomocnicze
 
Kontakt
 
 
Galerie wiatraków
 
Zobacz galerie
 
Galeria Śmigla
 
Pokaż wszystkie zdjęcia
 
 
 
Wydarzenia w Zespole Szkół w Czaczu

Złote Pióro Mistrza Ortografii
21 kwietnia cztery uczennice Zespołu Szkół w Czaczu - Zosia Trafas z klasy IIb, Alicja Domagała i Małgorzata Kobus z IIIa oraz Weronika Skrzypczak z IIIb wzięły udział w Powiatowym Konkursie o Złote Pióro Mistrza Ortografii. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie, gdzie spotkali się najlepsi uczniowie z ponad dziesięciu szkół podstawowych naszego powiatu. Wyróżnienie otrzymała Zosia Trafas.


Sukces gimnazjalistów w zawodach lekkoatletycznych
W piątek 24 kwietnia 2015r. reprezentanci gimnazjum (Marika Skoracka, Katarzyna Nowak, Aleksandra Wojciechowska, Sara Drozdek, Weronika Domagała, Kamila Golec ,Daria Kupka, Daria Nyczka, Aleksandra Szlafka, Krystian Biały, Marcin Grycz, Marek Meissner, Rafał i Szymon Pelec, Daniel Stępczak, Patryk Starkbauer, Sebastian Donaj, Mateusz Paluszkiewicz, Wiktor Bielawski, Adam Jakubowski, Robert Biały, Dominik Szymański) wzięli udział w Gminnych  Indywidualnych Mistrzostwach Lekkiej Atletyki na stadionie w Śmiglu. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 12 medali: w skoku w dal złoto - Sara Drozdek,  srebro – Kamila Golec, pchnięcie kulą  2 razy złoto - Daria Kupka, Daniel Stępczak, srebro – Rafał Pelec i brąz – Weronika Domagała, srebro w biegu na 100m - Krystian Biały, złoto na 300m - Wiktor Bielawski, srebro 600m – Aleksandra Wojciechowska, złoto i srebro  na 1000m – Kasia Nowak i Marika Skoracka, srebrny medal w sztafecie szwedzkiej – Kamila Golec, Aleksandra Szlafka, Weronika Domagała, Sara Drozdek. Wymienieni  zawodnicy 6 maja 2015r. będą reprezentowali szkołę i gminę na zawodach powiatowych w Kościanie. 


Wyróżnienie w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”
Przygotowana przez klasę IIb kampania promująca zdrowe odżywianie została nagrodzona wyróżnieniem  w ogólnopolskim konkursie "Żyj smacznie i zdrowo"!
Gratulacje należą się uczennicom, które najaktywniej włączyły się w planowanie i realizację działań, a są to: Daria Kupka, Kamila Golec, Klaudia Baranowska, Agnieszka Basiura, Agnieszka Chomska, Weronika Domagała, Sara Drozdek, Klaudia Pawlak i Aleksandra Szlafka. Organizatorzy dziękują także za pomoc Darii Nyczce z kl. II a g.


Zostaliśmy szkołą ekspercką
W tym roku szkolnym uczniowie szkoły biorą udział w programie Szkoła z Klasą 2.0. Program ten skupia się na mądrym i przemyślanym wykorzystaniu TIK w codziennej pracy szkolnej. W czasie trwania programu uczniowie wraz z nauczycielami realizują zadania, które następnie umieszczane są na specjalnej platformie Szkoły z Klasą 2.0. Wykonanie zadań oceniane jest przez specjalną komisję. Najciekawsze prace otrzymują odznakę „Dobra Praktyka”. Gdy minimum 3 materiały stworzone przez uczestników otrzymają tę odznakę,  szkoła uzyskuje specjalne wyróżnienie - tytuł „Szkoły eksperckiej”.  Szkoła w Czaczu otrzymała ten właśnie tytuł. Przed uczestnikami programu pojawiło się teraz największe wyzwanie - swoje całoroczne osiągnięcia będą prezentować na Szkolnym Festiwalu 2.0., który odbędzie się w maju.


Bądź bezpieczny na drodze
W ramach II edycji Powiatowego Konkursu dla Przedszkoli Powiatu Kościańskiego „Bezpieczny przedszkolak”, 13-osobowa grupa, 5,6-latków: „Motylki” i „Pszczółki” we wtorek 14.04.2015 r.  reprezentowała przedszkole w Centrum Kultury w Śmiglu. Pierwszy etap odbył się na szczeblu gminnym, a jego celem było wyłonienie jednego przedszkola z obrębu danej gminy, które wystąpi w II etapie konkursu. Czackie dzieciaki przedstawiły scenkę pt. "Bądź bezpieczny na drodze", która przyniosła przedszkolakom awans do drugiego, finałowego etapu. Dzieci zostały docenione za tematykę i interpretację tekstu, scenografię, oprawę plastyczną, choreografię muzyczną, dykcję, ruch sceniczny i gestykulację, a co za tym idzie, wspaniałą rozrywkę, którą dostarczyły widowni.


Akcja „Żonkil”
Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli po raz pierwszy w akcji społeczno-edukacyjnej „ Żonkil”. Przy współudziale Muzeum Historii Żydów Polskich Polin uczniowie rozdali ponad 200 papierowych żonkili, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Celem akcji było przywrócenie pamięci o Powstaniu w Getcie oraz rozpowszechnianie wiedzy o Zagładzie, upamiętnienie wydarzeń związanych z Holokaustem oraz propagowanie postaw szacunku, otwartości i tolerancji.

tekst + fot. ZS w Czaczu2015-05-06  powrót
 
 
Oświata
Szkoły samorządowe w gminie
 
Szkoły ponadgimnazjalne
 
Szkolne schronisko młodzieżowe
 
 
Inwestycje gminne
Planowane
 
Realizowane
 
Jednostka Realizująca Projekt
 
 
 
Gospodarka
Informacje ogólne
 
Baza firm
 
Oferta inwestycyjna
 
 
Turystyka
Agroturystyka
 
Zabytki
 
Baza noclegowa
 
Szlaki turystyczne
 
Portal turystyczny smigiel.travel
 
 
 wybierz pieska do adopcji
 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Urząd Miejski Śmigla
 wejście
 

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych
 wejście
 
Portal Funduszy Europejskich
   wejście
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu
 wejście
 
 
Informator Przedsiębiorcy
   wejście
 
Schronisko dla zwierząt
Przygarnij psa.
Międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt.
   wejście
 
Pobierz przewodnik PDF
Przewodnik po budżecie gminy Śmigiel za 2012 rok
 pobierz
 
Pogoda
 
Subskrypcja
E-mail:
 
 
 
 
 
Urząd Miejski Śmigla, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, tel. (0 65) 518-00-03, fax (0 65) 518-98-23, napisz do nas projektowanie stron www MKPOL.pl
 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.